Reklama
Reklama

Manekin testowy Jan znowu zadba o bezpieczeństwo dzieciaków!

Żółty wysłannik fabryki opon Bridgestone Poznań po raz kolejny odwiedzi wielkopolskie dzieciaki, by opowiedzieć im o zasadach bezpieczeństwa na drodze. Ruszyła XII edycja akcji edukacyjnej Think Before You Drive, w ramach której manekin testowy Jan zagości w kolejnych przedszkolach w naszym województwie.

Think Before You Drive to program edukacyjny dedykowany najmłodszym. W jego jedenastu dotychczasowych edycjach uczestniczyło ponad 33 tysiące przedszkolaków i uczniów pierwszych klas szkół podstawowych z Wielkopolski. Podczas spotkań dzieci przez zabawę uczą się, jak zachowywać bezpieczeństwo na drodze - zarówno wtedy, gdy jest się pasażerem samochodu, jak i pieszym. W trakcie warsztatów dzieci mają okazję przekonać się, jak ważne jest, by zawsze zapinać pasy, używać fotelika czy przypominać rodzicom o regulowaniu zagłówków w aucie. Uczą się także, jak bezpiecznie przechodzić przez drogę i jak zachować się, gdy grozi im niebezpieczeństwo. Po zakończonych warsztatach, każdy uczestnik dostaje pamiątkowy "pakiet bezpieczeństwa", w którym znaleźć może odblaskową kamizelkę i opaskę, magnes z numerem alarmowym i kredki, a wychowawcy otrzymują materiały edukacyjne, które utrwalają wiedzę zdobytą przez dzieci podczas zajęć.

Partnerem akcji jest wielkopolska policja, której przedstawiciele współprowadzą warsztaty opowiadając m.in. o bezpieczeństwie i widoczności pieszych na drodze, a także o numerach alarmowych.

Więcej informacji na www.bridgestone-poznan.pl

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Podolańska: kierowca osobówki wpadł w poślizg i uderzył w latarnię
0℃
-5℃
Poziom opadów:
3.2 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
56.02 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro