Reklama
Reklama

Aplikacja myMPK dostępna na iOS. "Bardziej przejrzysta i intuicyjna"

fot. MPK

Użytkownicy iPhone'ów mogą zacząć korzystać z aplikacji Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

Poznaniacy korzystający z miejskiej komunikacji od prawie 3 lat mogą korzystać z aplikacji na smartfony przygotowanej przez MPK. Dotychczas aplikacja była dostępna tylko dla posiadaczy smartfonów z system Android. Właśnie się to zmieniło. Z aplikacji mogą już korzystać posiadacze iPhone'ów.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Nie jest to jedyna nowość. - W lutym tego roku, już po raz kolejny, aplikacja została zaktualizowana. Tym razem zyskała nowy wygląd, przez co korzystanie z niej jest bardziej intuicyjne i prostsze. Dodany został rozkład jazdy, jako alternatywa dla Wirtualnego Monitora, a sam Monitor wzbogacony został o piktogramy informujące o cechach pojazdu, który realizuje dany kurs - wyjaśnia MPK. Chodzi o oznaczenia np. pojazdów niskopodłogowych czy z możliwością przewozu rowerów.

Aplikacja ma udogodnienia dla osób z problemami ze wzrokiem. Posiada funkcję czytania informacji przez syntezator mowy. - Użytkownicy myMPK nadal mogą korzystać z systemu zapamiętywania najczęściej używanych przystanków oraz wyszukiwania najbliżej położonych przystanków według GPS. Aplikacja powiadomi o zdarzeniach komunikacyjnych, będzie można dzięki niej zapoznać się także z planowanymi zmianami w komunikacji.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
14.12 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro