Reklama
Reklama

Zapytała "Gdzie śpią tramwaje" i... się zaczęło. "W ciepłych łóżeczkach pod kołderkami"

Zajezdnia Franowo - jedno z miejsc, w których "śpią" tramwaje | fot. Elżbieta Skowron / archiwum

Na facebookowym profilu Spotted: MPK Poznań w środę rano pojawił się post osoby, która zastanawia się nad tym, gdzie śpią poznańskie tramwaje.

- Mam bardzo ważne pytanie, może mi jakiś motorniczy odpowie, a mianowicie GDZIE ŚPIĄ TRAMWAJE. Męczy mnie to od dłuższego czasu, bo na przykład nigdy nie widziałam takiego zamarzniętego tramwaju, tak jak auta sa często zamarznięte, że trzeba je skrobać itp. Może są jakieś garaże czy coś? Wypasiona baza tramwajowa - dopytuje poznanianka.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Post od wczoraj polubiło blisko 700 osób. W komentarzach internautów pojawią się różne wersje. Są i takie mówiące o tym, że tramwaje śpią "w ciepłych łóżeczkach, na mięciutkich materacach, pod kołderkami, bo przecież są słodkie i punktualne... Nie to co te p****olone, wiecznie spóźnione autobusy". - Mają specjalne kołderki, którymi się przykrywają. Pod kabinę mają wkładane poduszeczki, żeby im było wygodnie - dodaje Czesław. - Nie wszystkie śpią pod dachem w ciepłym i nie wszystkie jeżdżą codziennie. Ale z drugiej strony brak obserwacji zamarzniętych tramwajów może wynikać też z braku mrozu - pisze Tomasz.

Żarty na bok. Roman Modrzyński, motorniczy MPK wyjaśnia precyzyjnie jak to z tym nocowaniem jest. - Mamy na dziś 3 "sypialnie" dla bimb - Zajezdnia Głogowska, Zajezdnia Forteczna, Zajezdnia Franowo. Najbardziej "wypasiona" to Franowo, gdzie większość taboru jest na hali. Czasem zdarza się, że jeśli bimba stoi w tzw. "polu" (Zajezdnia Głogowska, Forteczna) trzeba skrobać szyby przednie, ale przy tej aurze trudno o takie "atrakcje" - tłumaczy na Facebooku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
13.71 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro