Reklama
Reklama

Policyjna akcja "Prędkość" na trasach w całym kraju

fot. Policja

W całej Polsce, także w Poznaniu, od rana trwa akcja "Prędkość".

Trwają wzmożone kontrole policji nastawione głównie na kontrolowanie prędkości pojazdów. - Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Jako najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom ale również pieszym. W przypadku potrąceń pieszych, już nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka. Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach - informuje policja.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Jak podkreślają funkcjonariusze, w czwartek policjanci będą mierzyć prędkość statycznie i dynamicznie. - Szczególną rolę będą mieć policjanci z Zespołów pn. SPEED, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze takim jak m. in. przekraczanie prędkości. W służbie będą używali najnowszych pojazdów wyposażonych w wideorejestrator, a także ręcznych mierników prędkości z wizualizacją.

Akcja "Prędkość" ma przede wszystkim doprowadzić do zmniejszenia liczby zdarzeń drogowych. Policjanci będą w czwartek pracować zarówno w radiowozach oznakowanych, jak i nieoznakowanych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
13.71 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro