Reklama
Reklama

MPK zamawia nowe słupki przystankowe. Z gablotą na rozkład jazdy

fot. MPK Poznań

Nowe słupki mają się pojawić jeszcze w tym roku na 34 przystankach autobusowych, na których nie ma wiat.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne ogłosiło przetarg na zakup nowych słupków przystankowych z gablotami. Nowe słupki testowano na początku ubiegłego roku. Zamontowano je wówczas na przystanku tramwajowym przy ul. Strzeleckiej (przystanek "Plac Wiosny Ludów", w kierunku ul. Podgórnej) oraz autobusowym na ul. Przybyszewskiego (przystanek "Żeromskiego", w kierunku ul. Bukowskiej). - Zastosowane rozwiązanie było testowane, weryfikowane, a następnie udoskonalane. Między innymi poprzez zmianę sposobu uszczelnienia usunięto pojawiający się początkowo efekt nadmiernego skraplania wody wewnątrz gabloty, wymieniono też materiał stanowiący wewnętrzny wkład gabloty na bardziej odporny na zróżnicowane temperatury - wyjaśnia MPK.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Takie rozwiązanie jest nie tylko estetyczne, ale też wygodne dla pracowników przewoźnika. - Obecnie, w miejscach, gdzie nie ma wiat, rozkłady jazdy w formie papierowej są naklejane na metalowe tabliczki, które następnie zabezpieczane są przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych i przykręcane do słupka przystankowego. Wymiana polega na odkręceniu starej tabliczki i przykręceniu tej z nowym rozkładem jazdy. Gablota zastosowana w nowym rozwiązaniu usprawnia i przyspiesza tę procedurę: druki będą umieszczane w specjalnych "kieszonkach" w gablotach - wystarczy je wymienić. W podobnie prosty sposób będzie można uaktualnić komunikaty dotyczące funkcjonowania komunikacji miejskiej. W gablotach jest bowiem miejsce nie tylko na rozkład jazdy poszczególnych linii, ale również na ogłoszenia oraz dane kontaktowe do Serwisu Informacji Pasażerskiej itd.

Gdzie staną nowe słupki z gablotami? MPK już zdradza, które to przystanki autobusowe. - Franowo, Grobla, Dworzec Zachodni, Rondo Kaponiera, Most Teatralny, Park Wilsona, Półwiejska (2), AWF, Most Św. Rocha, Rondo Nowaka Jeziorańskiego (2), Wojskowa, Ułańska, Ostroroga (2), Grochowska (2), Drzewieckiego, Trębacka, Bukowska I, Promienista (2), Ściegiennego, Piastowska, Traugutta, Wietrzna, Rolna, Żeglarska, Kolejowa (2), Dmowskiego, Hetmańska Wiadukt (2).

Słupki z gablotami mają trafić do MPK maksymalnie do końca lipca.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
14.12 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro