Reklama
Reklama

150 km/h motocyklem po ulicy Warszawskiej. Bez prawa jazdy i aktualnych badań pojazdu

fot. policja

Do zdarzenia doszło w połowie lutego na ulicy Warszawskiej w Poznaniu.

Policjanci z grupy Speed patrolowali ulicę Warszawską, gdy natknęli się na mężczyznę na motocyklu. - Przekroczył ponad dwukrotnie obowiązującą na tym odcinku prędkość jazdy, jadąc 152 km/h w miejscu obowiązywania ograniczenia prędkości do 70 km/h - wyjaśnia Maciej Bednik z wielkopolskiej policji. - Motocyklista nie posiadał przy sobie prawa jazdy, a po sprawdzeniu okazało się, że posiada tylko kat. "B" nieuprawniającą do kierowania tego typu motocyklem - dodaje.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Ale to nie koniec. - Podczas kontroli ustalono również, że pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych, a tablica motocykla była celowo podgięta - stając się nieczytelną. Policjanci z niedowierzaniem przyglądali się również ubiorowi motocyklisty - sportowe, niskie buty, jeansy, puchowa kurtka - co w razie upadku, nawet przy stosunkowo małej prędkości, nie chroni w żaden sposób motocyklisty przed poważnymi obrażeniami.

27-latkowi na 3 miesiące zatrzymano prawo jazdy. Dostał mandat w wysokości 850 złotych oraz 10 punktów karnych.

- W 2019 roku na terenie Wielkopolski miało miejsce 319 wypadków drogowych z udziałem motocyklistów, w których zginęło 28 osób, a 297 zostało rannych. Początek bieżącego roku to kolejne tragedie na drodze z udziałem kierujących jednośladami. Od początku roku Policja wielkopolska odnotowała 4 takie wypadki drogowe, w których 4 osoby odniosły obrażenia ciała. Apelujemy do motocyklistów o bezpieczną i odpowiedzialną jazdę, aby na drogach naszego województwa było bezpieczniej - kończy Bednik.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
14.12 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro