Reklama
Reklama

Królowej Jadwigi: mężczyzna żebrze od kierowców chodząc między autami

fot. czytelnik

Pojawia się tutaj regularnie.

- Czy w końcu ktoś się zainteresuje mężczyzną, który żebrze na Królowej Jadwigi i stwarza zagrożenie - dopytuje nasz czytelnik. O sprawie pisaliśmy wielokrotnie na naszym portalu. Straż miejska wie, że mężczyzna pojawia się na skrzyżowaniu i reagują, ale on i tak wraca. Bywa, że zmienia skrzyżowanie, ale najczęściej można go zobaczyć właśnie w pobliżu AWF.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

W styczniu Przemysław Piwecki ze straży miejskiej apelował, by nie dawać mężczyźnie pieniędzy. - Taką pomocą niestety często szkodzimy i doprowadzamy do tego, że osoby te dłużej nie mogą wyjść z bezdomności. Pamiętajmy, że są odpowiednie instytucje, do których takie osoby mogą się zwrócić i nigdy nie zostaną pozostawione bez pomocy - mówił.

Gdy widzimy żebrzącą osobę na skrzyżowaniu, powinniśmy to zgłosić policji lub straży miejskiej. Można to zrobić telefonicznie - aby się połączyć telefonicznie z poznańską Strażą Miejską musisz mieć jednak sporo szczęścia. Można także zgłosić informację poprzez policyjną Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
14.12 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro