Reklama
Reklama

Rusza budowa kolejnego odcinka drogi rowerowej przy ul. Grunwaldzkiej. Będą zmiany, zwężenia i ograniczenie prędkości

fot. PIM

W przyszłym tygodniu ruszają główne prace związane z budową kolejnego, liczącego około 1,5 km, odcinka drogi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej.

Nowy odcinek drogi rowerowej powstający na ul. Grunwaldzkiej połączy ul. Jugosłowiańską ze skrzyżowaniem z ul. Ostroroga i Słoneczną, gdzie kończy się odcinek rowerowego traktu oddanego do użytku jesienią ubiegłego roku.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

W pierwszej kolejności działania drogowców będą widoczne na południowej stronie ul. Grunwaldzkiej, od skrzyżowania z ul. Jugosłowiańską do skrzyżowania z ul. Sowińskiego. Do tej pory prowadzone były tu prace przygotowawcze, związane z zabezpieczeniem drzew i budową sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych na wysokości ul. Marszałkowskiej, która poprawi bezpieczeństwo mieszkańców tej części Poznania - zapowiadają Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Od początku przyszłego tygodnia kierowcy jadący ul. Grunwaldzką do centrum od ul. Jugosłowiańskiej na przebudowywanym odcinku napotkają na zawężenia wynikające ze zmian w organizacji ruchu i ograniczenie prędkości do 30 km/h. Z południowego na północny chodnik przeniesiony zostanie ruch pieszych. Po północnej stronie ul. Grunwaldzkiej będą prowadzone prace, które nie będą powodowały znaczących zmian w przejezdności - dodają.

Dzięki wydłużeniu drogi rowerowej w ul. Grunwaldzkiej rowerzyści mają mieć możliwość wygodnego dojazdu z centrum, czyli okolic Międzynarodowych Targów Poznańskich, w rejon stadionu przy ul. Bułgarskiej. Ponadto zadanie obejmuje wykonanie połączenia ciągu pieszo-rowerowego z parku Manitiusa z ruchem rowerowym wzdłuż ulicy Wyspiańskiego. Oprócz budowy nowej sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych na wysokości ul. Marszałkowskiej, przebudowane zostaną istniejące sygnalizacje na skrzyżowaniach ul. Grunwaldzkiej z ulicami Palacza oraz Grochowskiej, a także na skrzyżowaniu ulic Wyspiańskiego i Reymonta - przypominają PIM.

Nowy odcinek drogi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej ma być gotowy w trzecim kwartale. Nasadzenia zieleni planowane są na jesień, która bardziej niż lato sprzyja przyjmowaniu się roślin.

Kierowcy oraz piesi proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności w miejscu planowanych prac.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
14.12 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro