Reklama
Reklama

Remont na Garbarach: pogoda sprawiła, że prace skończą się szybciej!

fot. ZDM

Jeśli pogoda pozwoli, kierowcy już w poniedziałek pojadą całą szerokością ulicy Garbary.

Trwają prace związane z przygotowaniem ulicy Garbary do wydłużenia tu buspasa. Na odcinku pomiędzy Wielką i posesją nr 48 wymieniana jest nawierzchnia lewego pasa jezdni. Pierwotnie zakładano, że prace skończą się najpóźniej 6 marca. - Jeśli warunki atmosferyczne pozwolą to już od poniedziałku, 24 lutego, kierowcy będą mogli poruszać się po całej szerokości ulicy - zapowiada Zarząd Dróg Miejskich.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Ze względu na korzystną pogodę i szybkie tempo prac, zmieniono harmonogram inwestycji. Już od 2 marca rozpocznie się drugi etap prac, podczas którego remontowany będzie prawy pas na odcinku od Estkowskiego do Wielkiej. Ten etap ma potrwać do 7 marca. - Tydzień przerwy między kolejnymi etapami jest spowodowany koniecznością odtworzenia jezdni pobliskich ulic Mostowej i Wszystkich Świętych wraz ze skrzyżowaniem ulic Wszystkich Świętych i Garbary. Są to prace realizowane na zlecenie firmy Veolia - dodaje.

To nie koniec. Od 7 marca, jeśli utrzyma się dobra pogoda, remontowany będzie lewy pas dla kierowców jadących w stronę Rynku Bernardyńskiego na odcinku od przystanku autobusowego Małe Garbary do Wielkiej. Prace mają potrwać tydzień. - Następne etapy będą uzależnione od rozpoczęcia prac na ulicy Jana Pawła II, gdzie dobudowany zostanie trzeci pas jezdni (od ronda Śródka w kierunku ul. Berdychowo) - kończy ZDM.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
14.12 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro