Reklama
Reklama

Duże korki na Garbarach: jeśli nie musisz, nie wybieraj tej trasy

fot. Kinga

Rano rozpoczęto prace związane z wymianą nawierzchni na fragmencie ulicy Garbary.

W nocy z niedzieli na poniedziałek na odcinku ulicy Garbary od Wielkiej do nieruchomości nr 48 zaczął obowiązywać zakaz parkowania. - Dziś rano z tego terenu odholowano 17 samochodów. Niestety okazało się, że gdy tylko odjechali strażnicy, kierowcy ponownie zaczęli tam parkować mimo zakazu. Na pewno będziemy się tam regularnie pojawiać - mówi Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Prace, które tu w poniedziałek rozpoczęto, powodują spore utrudnienia w ruchu. Zostanie tu zerwana stara nawierzchnia i ułożona nowa. To przygotowania do wprowadzenia w tym miejscu buspasa, co ma nastąpić wiosną. Obecnie rozpoczęty etap robót ma się zakończyć najpóźniej 6 marca.

Kierowcy już skarżą się na korki w okolicy i nie kryją wzburzenia. - To jest masakra jakaś i to nie jest szczyt - pisze nasza czytelniczka Dorota. - Już raz było ustalane, że nie będą zwężać dopóki nie powstaną usprawnienia. Tym miastem rządzi opcja antyObywatelska! W tym mieście nie ma żadnych usprawnień! Same utrudnienia - dodaje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
13.71 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro