Reklama
Reklama

Wiózł dwa auta mając "dziurawe" opony. Uchybień było więcej

fot. WITD

Inspektorzy ITD z Leszna zatrzymali do kontroli busa, który transportował 2 samochody.

Pojazd poruszał się drogą krajową nr 32, a Inspekcja Transportu Drogowego podejrzewała, że doszło do przeciążenia. - Jak się okazało dopuszczalna masa całkowita zespołu pojazdów wyniosła ponad 7 ton, czyli zgodnie z przepisami pojazd powinien i był wyposażony w urządzenie rejestrujące czas pracy kierowcy - informuje WITD. Szybko jednak okazało się, że kierowca prowadził pojazd nie posługując się kartą kierowcy.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Uwagę inspektorów przykuły opony w przyczepie. - Wystawał z nich kord, bo tak bardzo były już zużyte - wyjaśnia WITD. Kolejna nieprawidłowość to zbyt duża waga zespołu pojazdów. Została przekroczona o 0,6 tony.

- Za stwierdzone przez inspektorów nieprawidłowości przedsiębiorcę oraz osobę zarządzającą transportem w firmie czeka kara w postępowaniu administracyjnym w wysokości 12,5 tysięcy złotych. Kierowca natomiast otrzymał mandat i będzie musiał zapłacić 2,5 tysiąca złotych. W celu kontynuowania przewozu nakazano usunięcie naruszenia, czyli przeładowanie aut na inny pojazd ciężarowy -
kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Pogodowa chwila wytchnienia przed upałami
19℃
14℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
5.63 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro