Reklama
Reklama

Od poniedziałku komunikacyjny paraliż w centrum. Lepiej przeparkować auto!

fot. Straż Miejska

Duże utrudnienia spowodowane będą pracami w związku z rozpoczynającą się przebudową ulicy Garbary. Chodzi m.in. znaczne wydłużenie buspasa, ograniczenie prędkości do 30 km/h czy instalację progów wyspowych.

Przypominamy w poniedziałek rozpoczyna się remont nawierzchni na ulicy Garbary. Prace prowadzone będą na lewym pasie na odcinku od skrzyżowania z ulicą Wielką do numeru 48. W trakcie prac sfrezowana zostanie zniszczona nawierzchnia i ułożona nowa. Ruch pojazdów będzie się odbywał prawym pasem - informuje ZDM. Wyłączono zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Garbary, Wodna i Grobla - dodaje.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Tymczasowa organizacja ruchu wprowadza także zakaz parkowania po obu stronach ulicy Garbary na odcinku od ul. Wielkiej do wysokości numeru 48.

Warto pamiętać, że w obrębie prowadzonych prac będzie obowiązywał zakaz parkowania. Na całym tym odcinku, po obydwu stronach jezdni, obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się z tabliczką z holownikiem. Oznacza to, że pojazdy pozostawione w miejscach zabronionych będą odholowane na koszt właściciela, na parking strzeżony - informuje Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej.

Usuwanie samochodów rozpoczynamy w poniedziałek, 17 lutego, od godz. 6:30 Prosimy o wcześniejsze przeparkowanie samochodów - dodaje.

Prace są pierwszym z etapów wprowadzenia buspasa na ul. Garbary. Po wyremontowaniu lewego pasa prace na Garbarach zostaną przerwane do czasu wybudowanie brakującego odcinka trzeciego pasa ruchu na ul. Jana Pawła II. Drogowcy wrócą na ul. Garbary późną wiosną. Wówczas wyremontowany i wzmocniony zostanie prawy pas na odcinku od ul. Estkowskiego do ul. Długiej.

Szczegółowo o remoncie pisaliśmy tutaj. O kolejnych utrudnieniach, z którymi trzeba się liczyć w tym rejonie również od poniedziałku pisaliśmy tutaj.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
14.12 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro