Reklama

Jest areszt poszukiwawczy dla Olgierda Michalskiego

Poszukiwany Olgierd Michalski | fot. Policja

Nadal trwa procedura wydania listu gończego za mężczyzną.

Jak już wcześniej informowaliśmy na łamach naszego portalu do Sądu Rejonowego Poznań Stare Miasto wpłynął wniosek o tymczasowy areszt poszukiwawczy dla Olgierda Michalskiego. Zgodnie z zapowiedziami pod koniec tygodnia wydana została decyzja. Wczoraj na wniosek prokuratura sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres 14 dni od zatrzymania. To tzw. areszt poszukiwawczy. Sąd uznał, że zebrany materiał dowodowy jest na tyle wiarygodny, że mimo iż nie przesłuchano jeszcze podejrzewanego to można zastosować tę procedurę - mówi w rozmowie z z TVN24.pl Aleksander Brzozowski, rzecznik Sądu Okręgowego w Poznaniu.

Decyzja o areszcie poszukiwawczym umożliwia wydanie listu gończego za poszukiwanym mężczyzną, który umożliwi działania również za granicą. Przypominamy.

Mężczyzna poszukiwany jest w związku ze śmiercią Dominika Sikory, poznańskiego zapaśnika, który zmarł po pobiciu na Starym Rynku w Poznaniu. Policja w ubiegłym tygodniu opublikowała wizerunek Olgierda Michalskiego. Mężczyzna ma 42 lata i jest poznaniakiem zamieszkałym przy ulicy Biskupińskiej. Do tej pory nie udało się ustalić miejsca jego pobytu.

Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
3℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
32 km
Stan powietrza
PM2.5
16.23 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro