Reklama
Reklama

Straż miejska kontroluje koczowiska bezdomnych

fot. Straż miejska

W Poznaniu znajduje się kilkadziesiąt takich miejsc.

W tym tygodniu poznańska straż miejska we współpracy z pracownikami socjalnymi MOPR odwiedza koczowiska, w których mieszkają osoby bezdomne. W 38 koczowiskach na terenie Jeżyc, Starego Miasta i Nowego Miasta zastano 61 osób. - Brak minusowych temperatur nie oznacza braku zagrożenia życia. Czad i ogień mogą okazać się tak samo niebezpieczne jak silne mrozy, a do tego brak pożywienia i ciepłej odzieży, może skutkować poważnymi problemami zdrowotnymi - wyjaśnia straż miejska.

W trakcie takich patroli bezdomni otrzymują informację na temat tego, gdzie mogą uzyskać pomoc medyczną, ciepły posiłek czy po prostu pomoc. - Na terenie Starego Miasta trzech bezdomnych od wielu godzin nie jadło ciepłego posiłku. Strażnik przekazał im pakiety żywnościowe, a pracownik MOPR nakłonił ich do korzystania z pomocy socjalnej w zakresie wyżywienia i nowej odzieży. Na terenie Jeżyc do dwóch bezdomnych koczujących w pustostanach, z uwagi na ich ogólny stan zdrowia, strażnicy wezwali zespół ratownictwa medycznego. Po udzieleniu doraźnej pomocy medycznej bezdomni odmówili przyjęcia jakiejkolwiek pomocy - relacjonują strażnicy.

Służby apelują do mieszkańców, by nie być obojętnym wobec osób potrzebujących pomocy. Najlepiej w sprawie bezdomnych kontaktować się z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie pod numerem 61 878 17 88. W przypadkach interwencji można też zawiadamiać policję i straż miejską.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
3℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
32 km
Stan powietrza
PM2.5
19.45 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro