Reklama
Reklama

Jest koncepcja przebudowy ul. Kolejowej!

Wizualizacja | fot. ZDM

Kolejnym krokiem będzie opracowanie projektu budowlano-wykonawczego.

Przebudowa ulicy Kolejowej to jedna z najważniejszych inwestycji planowanych na terenie osiedla Św. Łazarz. Dzięki niej poprawi się bezpieczeństwo i komfort poruszania się pieszych, rowerzystów i kierowców. Mieszkańcy zyskają nowe, równe chodniki i cichą, asfaltową jezdnię. Wybudowane zostaną miejsca postojowe i zjazdy. Przewidziano również nasadzenia zieleni i montaż małej architektury.

Ostateczna wersja dokumentacji przygotowana została po przeanalizowaniu uwag mieszkańców, zgłoszonych podczas konsultacji społecznych w grudniu 2019 roku. Spośród 27 wiadomości mailowych oraz 14 pism, które wpłynęły w tej sprawie do Zarządu Dróg Miejskich w ramach opiniowania koncepcji przebudowy ul. Kolejowej wyodrębniono 57 propozycji zmian.

Mieszkańcy najczęściej zwracali uwagę na kwestie poprowadzenia ul. Kolejową linii autobusowej, poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu z ul. Klaudyny Potockiej i dodatkowego spowolnienia ruchu. Postulowano również zwiększenie n sadzeń zieleni oraz wykorzystanie przy przebudowie istniejących płyt granitowych i kostki brukowej. Wszystkie przesłane propozycje zostały przeanalizowane przez projektantów, wydział merytoryczny ZDM odpowiedzialny za przygotowanie inwestycji, a także skonsultowane z Radą Osiedla Św. Łazarz. W wyniku tych analiz zdecydowano o uwzględnieniu w ostatecznej wersji koncepcji - informują urzędnicy ZDM. Wszystkie szczegóły znaleźć można tutaj.

Kolejnym krokiem w procesie przygotowań do przebudowy ul. Kolejowej będzie opracowanie projektu budowlano-wykonawczego, ze wszystkimi niezbędnymi zezwoleniami i uzgodnieniami. Przygotowany zostanie również kosztorys inwestorski. W Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Poznania na przebudowę ul. Kolejowej zarezerwowano na lata 2020 - 2021 kwotę 8,935 mln złotych - dodają przedstawiciele ZDM.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
74.36 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro