Reklama
Reklama

Interwencje strażników miejskich mogły uratować ludzkie życia: 2 osoby trafiły do szpitala, 1 do ODON

fot. SM

Tylko w poniedziałek strażnicy miejscy interweniowali wobec 3 osób potrzebujących pomocy medycznej.

Funkcjonariusze w trakcie służby zauważyli dziwnie zachowującą się młodą kobietę. - Była oparta o ścianę budynku i krzyczała. Była wyraźnie zdenerwowana, a kontakt z nią był utrudniony. Funkcjonariusze wezwali na miejsce zespół ratownictwa medycznego i policję. W trakcie oczekiwania na przyjazd karetki udało się im nawiązać kontakt z rodziną kobiety i poinformować opiekunów o zaistniałej sytuacji. Została zabrana do szpitala - wyjaśnia straż miejska.

Około 1.30 w nocy strażnik zwrócił uwagę na osobę siedzącą na ławce na przystanku Rondo Śródka. - Stosunkowo niska temperatura powietrza i brak reakcji siedzącego na zatrzymujące się tramwaje, wzbudził czujność operatora. Po zbliżeniu obiektu, na ekranie monitora operator zauważył, że co pewien czas osoba ta wpada w charakterystyczne drgawki. Interweniowali strażnicy referatu Interwencyjnego. Po konsultacji z zespołem ratownictwa medycznego mężczyznę przewieziono do ODON - dodaje.

Około 13.30 strażnicy interweniowali wobec kolejnej osoby potrzebującej pomocy. - Przy ul. Wrocławskiej funkcjonariusze zwrócili uwagę na grupę osób zgromadzonych przy leżącym mężczyźnie. Okazało się, że około 55-letni mężczyzna początkowo zasłabł i siedział na chodniku, po czym stracił przytomność. Do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego, wspólnie z przechodniem, udzielono mu pierwszej pomocy przedmedycznej, a następnie został przewieziony do szpitala - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed burzami w Wielkopolsce
25℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
26.74 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro