Schody na Kaponierze wciąż nie działają. MPK szuka firmy, która "przeprowadzi analizę techniczną"
Do naszej redakcji regularnie wpływają informacje od czytelników niezadowolonych z działania, a raczej niedziałania, schodów na Kaponierze.
Nasz czytelnik Karol każdego dnia korzysta z przejścia podziemnego pod rondem Kaponiera. - Pomijając fakt, że ruchome schody mają małą przepustowość i chodzi się po nich dość ciężko, zwłaszcza jak stoją, to jednak kosztowały sporo pieniędzy więc wypadałoby, aby działały dla wygody innych - tłumaczy. - Pieniądze zostały wyrzucone w błoto. Mogły być zrobione normalne schody, tanie w utrzymaniu, po których można normalnie chodzić i nikt w szpilkach się nie przewróci - zauważa. I dodaje, że obecnie na całym rondzie działają prawdopodobnie jedne ruchome schody. - Na przystanki PST nie działają żadne, wyjście z Kaponiery - też nie działają - kończy.
Sytuacja ze schodami jest trudna już od miesięcy. Notorycznie dochodzi do usterek, które na długo je unieruchamiają. Miasto zapewnia, że robi wszystko, by infrastruktura w tym miejscu służyła mieszkańcom, ale mieszkańcy efektów nie widzą. - Urządzeniami, jak schody ruchome, windy oraz podesty dla osób niepełnosprawnych w obrębie węzła Kaponiera zarządza Zarząd Transportu Miejskiego (rejestracja w Urzędzie Dozoru Technicznego) poprzez służby MPK Poznań Sp. z o.o., które to odpowiadają za bieżącą konserwację i naprawy niezwiązane z gwarancją - wyjaśnia nam Agnieszka Smogulecka, rzeczniczka MPK Poznań.
Smogulecka podkreśla, że codziennie MPK weryfikuje poprawność działania urządzeń na Kaponierze. - W przypadku odnotowania usterek wynikających z aktów wandalizmu, czy nieprawidłowego korzystania - służby serwisowe obligowane są do natychmiastowego zlecenia i przeprowadzenia napraw. Natomiast awarie schodów niezwiązane z oddziaływaniem osób trzecich są zgłaszane do Zarządu Dróg Miejskich, który jest stroną umowy dla wykonawcy-gwaranta obiektu Kaponiera - dodaje. To właśnie wykonawca - gwarant musi przeprowadzić naprawy na własny koszt.
- Miasto Poznań rozważa jakie rozwiązania w tym zakresie wdrażać po zakończeniu okresu gwarancji i rękojmi. W związku z tym planowane jest zlecenie niezależnej firmie analizy technicznej schodów ruchomych, która ma określić przyczyny częstych awarii tych urządzeń oraz dalszą ich przydatność. MPK Poznań poszukuje wykonawcy wspomnianej analizy - kończy.
Najpopularniejsze komentarze