Reklama
Reklama

Tygrysy już odpoczywają w Hiszpanii, w Poznaniu "oddech i walka o parę przyjaciół w niedoli"

Pierwsze chwile tygrysów w Hiszpanii | fot. AAP Primadomus

Szczęśliwie zakończył się transport 5 tygrysów do Hiszpanii.

Zwierzęta w sobotę wyjechały z Poznania, a po godzinie 14.00 w poniedziałek dotarły do celu pod Alicante w Hiszpanii. Trafiły do azylu AAP Primadomus. Obecnie odpoczywają w swoim nowym domu.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

- Po ciężkim dniu pracy tygrysy Aqua, Merida, Toph, Sanson i Softi są już w swoim nowym domu, odpoczywają i zaczynają wracać do zdrowia. Zmęczone, ale szczęśliwe, że w końcu tu są - informuje organizacja AAP Primadomus. I pokazuje pierwsze zdjęcia tygrysów w nowej lokalizacji.

W Poznaniu pozostały dwa wielkie koty - Gogh i Kan. Były w najgorszym stanie z siódemki i dlatego zdecydowano o ich pozostaniu w Polsce. - Czas na oddech i... dalszą walkę o naszą parę przyjaciół w niedoli: Kan dużo odpoczywa i gada, kiepsko widzi (katarakty), ma problemy ortopedyczne z tylnymi łapami i miednicą. Gogh robi coraz lepsze kupy, ale anemia, problem z nerkami i wyniszczenie organizmu są straszne. Cały czas walczymy o niego. Na głowie ma podobne bliznowce jak widoczne u Baloo (niedźwiedź mieszkający w ZOO - przyp.red.) po interwencji... Ale pufa, grzecznie zjada leki. Nie jest dobrze, ale my nie umiemy się poddawać - podkreślają pracownicy poznańskiego ZOO.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
11.97 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro