Reklama
Reklama

Plaga pożarów na zachodzie Wielkopolski. To podpalenia?

fot. asp. sztab. Andrzej Łaciński / PSP Nowy Tomyśl

Od 25 listopada w rejonie Nowego Tomyśla odnotowano kilka pożarów stogów.

Do pierwszego pożaru doszło w poniedziałek, 25 listopada po północy. W Jastrzębsku Nowym spaliło się pięć balotów słomy. Składowano je blisko zabudowań. Tego samego dnia wieczorem, około 20.00, stóg płonął w miejscowości Cicha Góra. Pracowało tu 8 zastępów strażaków.

- W momencie dotarcia pierwszych zastępów jeden ze stogów był objęty w całości, drugi stóg płonął w połowie, natomiast trzeci stóg był potencjalnie zagrożony. Działania gaśnicze zostały zakończone po ponad 9godzinach działań. W wyniku pożaru spaleniu uległo około 500 balotów, a wstępne straty pożarowe zostały oszacowane na kwotę 15 tysięcy złotych - wyjaśniają strażacy z Nowego Tomyśla.

26 listopada pożar odnotowano ponownie w Jastrzębsku Nowym. - Tym razem płonęły baloty słomy zlokalizowanej kilkaset metrów od wcześniejszego pożaru słomy w tej samej miejscowości. Pożar strawił 10 balotów, które zostały ugaszone przez strażaków z JRG Nowy Tomyśl i OSP Chrośnica - dodają. Do ostatniego pożaru doszło w niedzielę, 1 grudnia, przed północą w Starym Tomyślu. Miejscowy rolnik stracił 40 balotów słomy.

Sprawą pożarów zajmują się policjanci. Prawdopodobnie były to podpalenia.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
4℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
28 km
Stan powietrza
PM2.5
7.94 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro