Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
24 15
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
22°C 1012 hPa
JUTRO
pogoda
24°C 1013 hPa
POJUTRZE
pogoda
24°C 1013 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Upały są uciążliwe dla pacjentów szpitali

j
sobota, 17.07.2010 r.
godz. 13.05

Wysokie temperatury dokuczają wszystkim nawet tym cieszącym się dobrym zdrowiem. Natomiast pacjenci poznańskich szpitali przeżywają chwile grozy – podaje portal Gazeta.pl.

Szpitale nie są przygotowane do takich upałów. Nie ma odpowiednich zasłon na okna, dlatego personel robi wszystko, żeby pacjentom przynieść trochę ochłody. Na oknach zawieszane są papiery oraz prześcieradła, co ma chronić od słońca – jednak efekty są znikome.

Jak informuje portal Gazeta.pl sytuacja nie wygląda ciekawie między innymi w Szpitalu przy ulicy Lutyckiej, przy ulicy Szmarzewskiego, przy Szkolnej czy Szwajcarskiej. Na sali operacyjnej jest tak gorąco, z mojego czoła kapie wprost do otwartego brzucha - mówi chirurg ze szpitala przy ul. Lutyckiej w rozmowie z portalem Gazeta.pl.

Taką sytuację potwierdza również profesor Ryszard Kalawski, ordynator oddziału kardiochirurgii szpitala przy ulicy Szwajcarskiej  - jest źle, ale się nie wściekam. Pracuję w takich warunkach 35 lat. Nikt nie włoży pieniędzy w umierający szpital.

Sytuacji nie da się tak łatwo zmienić, potwierdzają to zarówno przedstawiciele sanepidu jak i NFZ. Po prostu nie ma przepisów, które nakazywałyby utrzymywanie w szpitalach odpowiednich temperatur. Jak tłumaczy w rozmowie z portalem Gazeta.pl Cyryla Staszewska, rzeczniczka prasowa powiatowej stacji sanepidu w Poznaniu - my sprawdzamy tylko, czy zgodnie z instrukcją wymieniane są filtry w klimatyzatorach. A jeśli klimatyzacji nie ma, to już nie nasza sprawa.

Reklama