Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -2
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
2°C 1005 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1016 hPa
POJUTRZE
pogoda
2°C 1022 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Zorganizowana grupa narkotykowych handlarzy rozbita

piątek, 28.03.2008 r.
godz. 10.33

Broń palna, pół tysiąca tabletek ekstazy, piętnaście kilogramów marihuany, półtora kilograma amfetaminy i osiemnastu podejrzanych - to efekt akcji Centralnego Biura Śledczego wymierzonej w zorganizowaną grupę handlującą narkotykami.

W środę rano kilkudziesięciu policjantów poznańskiego CBŚ wkroczyło jednocześnie do kilku mieszkań w Poznaniu i Wielkopolsce. Zatrzymano osiemnaście osób - wszyscy są podejrzewani o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się handlem narkotykami. Podczas przeszukania detektywi znaleźli narkotyki i pistolet z ostrą amunicją. Zabezpieczyli także pieniądze pochodzące z narkobiznesu oraz samochody należące do handlarzy. Łączna wartość zabezpieczonego majątku wynosi około milion złotych - informuje policja.

Zdaniem policji zatrzymane osoby to szefowie i członkowie dwóch największych wielkopolskich gangów rozprowadzających narkotyki. Wśród zatrzymanych jest Wojciech M. ps. „Ząb” i Artur G. ps. "Gwóźdź". Zarzuca się im udział w zorganizowanej grupie przestępczej i handel narkotykami. Policja uważa, że przemycali także narkotyki do Szwecji i Irlandii. Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, handel i przemyt narkotyków grozi kara nawet do 15 lat więzienia.

Centralne Biuro śledcze rozbicie gangu dilerów przygotowywało od kilku tygodni. Zaangażowanych w nią było ponad stu policjantów - CBŚ i grup antyterrorystycznych.