Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -4
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1029 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1021 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Sieciówka dla rodzin wielodzietnych za cztery złote

SzS
poniedziałek, 17.03.2008 r.
godz. 15.59

Od wtorku w życie wchodzi ulga komunikacyjna dla rodzin wielodzietnych. Każda poznańska rodzina, która ma czwórkę, lub więcej, dzieci otrzyma rabat na sieciówkę w wysokości 95 procent. W efekcie cena biletu miesięcznego wyniesie... 4 złote.

Ulga przysługuje w przypadku zakupu miesięcznego biletu na całą sieć poznańskiej komunikacji. Taka sieciówka upoważnia do jazdy liniami zwykłymi i nocnymi. Komu przysługuje 95 procentowa zniżka? Mogą z niej korzystać dzieci w wieku przedszkolnym i młodzież ucząca się do ukończenia 20 lat, z rodzin zamieszkałych w Poznaniu, wychowujących czworo lub więcej dzieci. W przypadku rodziny wielodzietnej, w której część dzieci przekroczyła wiek 20 lat, ale nie ukończyła lat 26 i dalej uczy się lub studiuje, dzieciom poniżej lat 20 przysługuje ulga - głosi komunikat MPK.

Rodzice lub prawni opiekunowie dzieci muszą udać się do punktu sprzedaży biletów MPK przy głogowskiej i złożyć tam specjalny formularz, który można pobrać na miejscu lub na stronie przewoźnika www.mpk.poznan.pl. Przy zakupie biletów z ulgą należy przedstawić dokument stwierdzający tożsamość rodzica lub opiekuna prawnego ubiegającego się o ulgę dla dzieci, skrócone odpisy aktów urodzenia dzieci lub inne dokumenty urzędowe potwierdzające daty urodzenia dzieci, legitymacje szkolne dzieci. W przypadku przekroczenia przez któreś z dzieci 20 roku życia, należy przedstawić dokument ze szkoły lub z uczelni potwierdzający status ucznia lub studenta. Dzieci muszą mieć komkarty, na których umieszczony zostanie specjalny hologram upoważniający do 95 procentowej zniżki przez rok.

Reklama