Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -4
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1029 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1020 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Świat Hobby na MTP

mk
sobota, 22.10.2011 r.
godz. 15.37

W sobotę i niedzielę na Międzynarodowych Targach Poznańskich można podziwiać największe makiety z elektrycznymi kolejkami w Polsce. Poza modelarzami, cos dla siebie znajdą też fani małych zwierząt.

Jedną z głównych atrakcji targów jest największa w Polsce makieta wielkości TT, składająca się z 85 znormalizowanych elementów. Na makiecie znajduje się 75 m torów, dwie duże stacje kolejowe, przystanki, stacje techniczne i inne budynki.

W ramach targów HOBBY odbędą się Mistrzostwa Polski Modeli Kolejowych.
Wyróżnia się 3 podstawowe kategorie mistrzostw – pojazdy trakcyjne, pozostałe pojazdy szynowe, infrastruktura komunikacji szynowej. Chcąc dalej promować modele kolei polskich równolegle odbywa się konkurs „Polski Model Roku 2011”, do którego można  zgłosić jedynie modele będące odwzorowaniem taboru i budowli występujących na kolejach polskich.

Po raz kolejny modelarze będą ubiegać się o puchar prezesa MTP. Można wziąć udział w lekcjach Akademii Modelarstwa i pograć w nowoczesne gry planszowe. Coś dla siebie znajdą również miłośnicy akwarystyki i terrarystyki. Dla najmłodszych przygotowano plac zabaw z wielkimi pojazdami i maszynami budowlanymi, a także specjalny plac kolejek.

W niedzielę targi będą otwarte od godz. 10.00 do 16.00.

Cena biletów:
Jednorazowy 12 zł / os
Jednorazowy rodzinny (min. 3 osoby w tym 1 dziecko) 8 zł/os
Grupy szkolne 9 zł/os
 

Reklama