Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -4
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1029 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1021 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Wyrok w sprawie Piotra Majchrzaka: wniosek rodziców oddalono

KaT
wtorek, 31.05.2011 r.
godz. 12.13

Punktualnie o godzinie 12.00 w Sądzie Okręgowym zapadł wyrok w sprawie zadośćuczynienia za śmierć Piotra Majchrzaka. 19-latek zginął w stanie wojennym. Rodzice domagali się miliona złotych. Ich wniosek oddalono.

Piotr Majchrzak, 19-latek,  był uczniem Technikum Ogrodniczego w Poznaniu. 11 maja 1982 około godziny 21.00 na ulicy Fredry miał zostać wylegitymowany, zaatakowany i pobity przez kilkunastu funkcjonariuszy ZOMO. Po pobiciu nie odzyskał przytomności. Zmarł w szpitalu przy ul. Lutyckiej.

W poniedziałek w sądzie mowy końcowe wygłosiły obie strony procesu - reprezentant rodziców, którzy domagają się od Skarbu Państwa zadośćuczynienia za śmierć syna w wysokości miliona złotych, a także przedstawiciel Skarbu Państwa, który chce, by wniosek rodziców oddalono.

Wyrok w sprawie, o której jest głośno, od momentu znalezienia zwłok zmasakrowanego Majchrzaka, zapadł we wtorek o godzinie 12.00. Wniosek rodziców Majchrzaka oddalono.

Kolejny proces ruszył po zeznaniach byłego działacza opozycji, który miał słyszeć, jak w latach 80-tych jeden z zomowców chwalił się, iż dokonał brutalnego pobicia na ulicy Fredry w Poznaniu.

Reklama