Pogoda jutro  Pogoda Poznań
30 14
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
26°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
30°C 1010 hPa
POJUTRZE
pogoda
16°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

MPGM na sprzedaż za 10 mln

j
wtorek, 21.12.2010 r.
godz. 21.20

Mimo, że Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej przynosi miastu zyski, władze postanowiły wystawić miejską spółkę na sprzedaż. Wartość MPGM-u to 10 milionów złotych.

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej zarządza nie tylko miejskimi lokalami, ale również budynkami należącymi do wspólnot mieszkaniowych czy prywatnych właścicieli. MPGM zajmuje się także obsługą techniczną, utrzymywaniem porządku, pośrednictwem w obrocie nieruchomościami czy opieką prawną.

MPGM obecnie w całości należy do miasta. To może się jednak zmienić już w przyszłym roku. Poznań chce spółkę sprywatyzować. Obecnie spółka warta jest 10 milionów złotych. I za taką kwotę, najprawdopodobniej, zostanie sprzedana. Myślę, że sprzedaż spółki jest niezbędna – komentuje sprawę Wioletta Wabicka-Chmielewska, z-ca dyr. biura nadzoru właścicielskiego Urzędu Miasta.

To może dziwić, szczególnie, że co roku MPGM do miejskiej kasy przynosi dwa miliony złotych zysku. Miasto przekonuje, że mieszkańcy zmian nie odczują. Zyski dla Poznania mają natomiast być bardzo wymierne. Jak mówi Krzysztof Skrzypiński, radny PO: większość radnych podchodzi do tego tematu z przejęciem. Z kolei Tomasz Lewandowski, przew. komisji gosp. komun., radny SLD twierdzi, że prywatyzacja jest możliwa jednak niekoniecznie w 2011 roku.

Sprzedaż MPGM została zaplanowana jako wpływ do przyszłorocznego budżetu miasta.