Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -4
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1029 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1021 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Stronnictwo Demokratyczne mówi 'nie' spalarni

ar
poniedziałek, 26.10.2009 r.
godz. 08.47

Po raz kolejny społeczeństwo wyraziło sprzeciw wobec budowy spalarni śmieci. Tym razem byli to przedstawiciele Stronnictwa Demokratycznego, którzy twierdzą, że budowa spalarni jest dla mieszkańców bardzo szkodliwa i zagraża środowisku.

Stronnictwo Demokratyczne zdecydowanie sprzeciwia się budowie spalarni w Poznaniu. W tej sprawie jej przedstawiciele zwołali specjalną konferencję. Podczas rozmów przekonywali, że nie wszystkie rodzaje spalarni są szkodliwe. To oznacza, że nie mówią „nie” każdej spalarni śmieci. Inżynier Władysław Reichelt tłumaczył, że Stronnictwo zgadza się jedynie na budowę takiej spalarni, która oparta jest na pirolizie. Ponadto, Stronnictwo chce, aby obróbce utylizacji poddawane były nie wszystkie odpady, ale tylko te odpady, które bezwzględnie tego wymagają. 


Reichelt przekonywał także, że taki typ spalarni, który proponuje nam miasto jest bardzo szkodliwy dla mieszkańców i zagraża środowisku. Tłumaczy, że w wyniku spalania pozostaje mniej odpadów, ale są one bardziej niebezpieczne niż przed spalaniem.


Z tego powodu przedstawiciele Stronnictwa Demokratycznego nie zgadzają się na budowę spalarni w wyznaczonych przez miasto lokalizacjach. Chcą w najbliższym czasie poinformować o swoich wątpliwościach większą część mieszkańców miasta oraz jego zarząd.

Reklama