Pogoda jutro  Pogoda Poznań
4 -3
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 993 hPa
JUTRO
pogoda
4°C 996 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 998 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Kamionki pod napięciem

j
piątek, 22.05.2009 r.
godz. 10.13

Mieszkańcy Kamionek pikietują w czwartek przed Urzędem Wojewódzkim przeciw budowie linii wysokich napięć w swojej gminie. Swoim protestem chcą wymusić wcześniejsze spotkanie z wojewodą wielkopolskim Piotrem Florkiem.

Mieszkańcy Kamionek nie zgadzają się, aby w ich gminie budowano linie wysokich napięć. Nad ich głowami powstaje, bowiem wielotorowa sieć przesyłu prądu. Jak twierdzą obawiają się o swoje zdrowie w związku z promieniowaniem emitowanym przez kable pod potężnym napięciem. Chcą odsunięcia wież z wiszącymi kablami w głąb lasu, na co nie zgadzają się z kolei ekolodzy i leśnicy. Najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich byłoby zainstalowanie kabli pod ziemią, jednak takie rozwiązanie jest znacznie droższe.

 

Polskie Sieci Energetyczne zgodnie z planem zakończą prace w podpoznańskich Kamionkach w ciągu trzech miesięcy. Zdaniem przedstawicieli PSE budowa sieci energetycznych wykonywana jest zgodnie z prawem oraz za przyzwoleniem wojewody wielkopolskiego. Wojewoda uznał inwestycję za ważną ze względu na Euro 2012, ale pomysł nie przypadł do gustu mieszkańcom miejscowości. Mieszkańcy Kamionek przez swój protest przed Urzędem Wojewódzkim mają na celu również wymuszenie na wojewodzie wcześniejszego spotkania, które na razie zaplanowane było na 25 maja.

 

Należy również zaznaczyć, że dwa tygodnie wcześniej ze sprawą zapoznała się Komisja Infrastruktury i skierowała do kilku ministerstw odpowiednie wnioski o zbadanie inwestycji. Jednak zdaniem mieszkańców gminy ich wnioskiem rozpatrywane są zbyt długo.

 

 

ZOBACZ WYNIKI SONDY
arrow