Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 7
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
13°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1028 hPa
POJUTRZE
pogoda
10°C 1032 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Dzień otwarty w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Suchym Lesie

jw
piątek, 3.10.2008 r.
godz. 11.51
jw | piątek, 3.10.2008 r., godz. 11.51
Dzień otwarty w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Suchym Lesie

W sobotę 4 października Zakład Zagospodarowania Odpadów już po raz kolejny otwiera bramy składowiska dla mieszkańców Poznania i Suchego Lasu chcących zapoznać się z zasadami i specyfiką funkcjonowania zakładu. Dużą atrakcją będzie obejrzenie największej w Wielkopolsce Elektrociepłowni biogazowej, która produkuje energię elektryczną i cieplną z biogazu, czyli energię zieloną ze źródła odnawialnego.

Podczas dnia otwartego zaplanowano wycieczki ścieżką edukacyjną (godz. 10.00;11.00;12.00), gdzie pracownicy ZZO przybliżą profil procesów technologicznych podczas składowania odpadów.

 

Będzie można zapoznać się ze sławnym już Gratowozem. Dzieci będą mogły usiąść za jego kierownicą zobaczyć nowe Pogotowie Czystości z reklamami Brata Peta i Felka Flaszki namawiających do oddawania zużytego sprzętu do Gratowozu czy Gratowiska.

 

Całość uświetni nowo otwarty edukacyjny plac zabaw, który został stworzony z myślą o najmłodszych uczestnikach wycieczek. Przewodnikiem będzie Felek Flaszka znany dzieciom bohater filmu animowanego pt.: „Felka rady jak segregować odpady”, z którym będzie można się przywitać czy zrobić sobie zdjęcie.

 

Będzie pokazywana nowa atrakcja w postaci tablic edukacyjnych mówiących o bogactwie lasów Poznania i okolic. Będzie można nauczyć się rozpoznawać ptaki, które przelatując na teren Rezerwatu Morasko czy lasów Biedruska często zatrzymują się na terenie naszego zakładu.

 

Na uczestników imprezy czekają również gadżety oraz ciepła grochówka. Każdy z uczestników otrzyma ekologiczną torbę na zakupy z logo Miasta Poznania.

Dzień otwarty w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów jest jednym z elementów obchodzonego w naszym mieście Roku Klimatu.