Reklama
Reklama

Ostrożnie w lasach: duże zagrożenie pożarowe

fot. ibles.pl
fot. ibles.pl

Upalna pogoda i brak opadów to złe wiadomości dla leśniczych.

Wysokie temperatury i trwający weekend to dla wielu poznaniaków okazja do spędzenia czasu na łonie natury. Nie brakuje takich, którzy decydują się na wycieczkę do lasu.

S. U. Bałtyk w Kołobrzegu - wypoczynek i rehabilitacja. Tutaj każdy dzień zaczyna się od szumu fal, uśmiechu personelu i troski o Twoje zdrowie. Sprawdź ofertę na www.subaltyk.pl
REKLAMA

Te osoby powinny zachować szczególną ostrożność i uważać na wszelkie źródła ognia. Dane opublikowane na stronie Instytutu Badawczego Leśnictwa nie pozostawiają wątpliwości: w całej Wielkopolsce istnieje duże zagrożenie pożarowe w lasach.

Tylko w czerwcu strażacy w całej Polsce byli wzywani około 1500 razy do interwencji związanych z pojawieniem się ognia na terenach leśnych.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega!
22℃
8℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
13.30 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro