Reklama
Reklama

Noc Naukowców już w piątek w Poznaniu

fot. Jacek Molski
fot. Jacek Molski

Eksperymenty w laboratoriach, wykłady, spotkania i wiele więcej - już w piątkową noc wszyscy miłośnicy nauki z pewnością nie będą się nudzić. W Poznaniu odbędzie się kolejna Noc Naukowców.

Otwarcie Nocy Naukowców odbędzie się o 17.00 w Auli Magna na terenie Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej. - Tej nocy będziecie jak najlepsi badacze i wynalazcy. Dokonacie fascynujących naukowych odkryć. Poznacie m.in. charyzmatycznego fizyka prowadzącego pokaz Fizyka HOT Show, od którego dowiecie się jak można stworzyć wodospad z dymu, tornado ogniowe oraz gorące graffiti. Zobaczycie ekipę szalonych chemików, którzy podczas pokazu Chemicy z innej bajki zaprowadzą was do magicznej krainy wulkanów i lodu. W laboratorium Zimna zobaczycie jak w kilka sekund można zamrozić wodę. Przekonacie się, że politechniczne roboty mają wiele wspólnego z najnowocześniejszymi operacjami medycznymi. Poznacie drużynę studentów, która zbudowała bolid wyścigowy. Sprawdzicie czy macie siłę wykopu jak Ronaldo. Zbudujecie model robota z wykorzystaniem platformy Arduino. Zwiedzicie wirtualną fabrykę - zachęcają organizatorzy.

S. U. Bałtyk w Kołobrzegu - wypoczynek i rehabilitacja. Tutaj każdy dzień zaczyna się od szumu fal, uśmiechu personelu i troski o Twoje zdrowie. Sprawdź ofertę na www.subaltyk.pl
REKLAMA


Pełny program wydarzeń na poznańskich uczelniach znajdziesz TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega!
11℃
6℃
Poziom opadów:
9.4 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro