Reklama

Zobacz Zamek Cesarski na starych fotografiach

fot. CYRYL Poznań
fot. CYRYL Poznań

Bogatą kolekcją pocztówek prezentujących Zamek Cesarski można odnaleźć w repozytorium cyfrowym CYRYL. Zachęcamy do oglądania wybranych zdjęć.

Dawny Zamek Cesarski to do dziś jedna z najważniejszych budowli w centrum Poznania. Rezydencja powstała w latach 1905 - 1910 jako siedziba cesarza Wilhelma II. Po odzyskaniu niepodległości zamek był między innymi siedzibą Uniwersytetu Poznańskiego oraz oficjalną rezydencją Prezydenta RP. Lata II Wojny Światowej to przekształcenie zamku w jedną z siedzib Adolfa Hitlera, a na co dzień urzędował w nim namiestnik Kraju Warty Arthur Greiser.

Sanatorium Bałtyk w Kołobrzegu - wyjątkowe miejsce, w którym relaks i zdrowie idą w parze. Rezerwuj pobyt nad morzem już dziś! +48 94 355 34 34, +48 94 355 34 44, [email protected]
REKLAMA

Po wojnie pojawiły się plany zburzenia zamku, jako symbolu panowania Niemiec, ale ostatecznie nie zostały one zrealizowane. Przez pewien czas w zamku mieściła się siedziba władz miasta, a później przeznaczono go na Pałac Kultury. W serwisie CYRYL opublikowano kolekcję pocztówek przedstawiających Zamek Cesarski w latach 1910 - 1956.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Nowe ostrzeżenie meteo dla Poznania i regionu
2℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
13.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro