Reklama
Reklama

Osiemnastolatek skonstruował ładunek wybuchowy i wysadził sygnalizator drogowy

fot. policja
fot. policja

Na początku stycznia policjanci z Czarnkowa zostali poinformowani o uszkodzeniu sygnalizatora drogowego w miejscowości Lubasz. Szybko okazało się, że urządzenie zostało wysadzone w powietrze.

Policjanci na miejscu zdarzenia zabezpieczyli liczne ślady, a śledztwo doprowadziło ich do dwóch młodych mieszkańców Lubasza. Obaj zostali zatrzymani w miniony piątek. Osiemnastolatek i dwudziestojednolatek przyznali się do uszkodzenia sygnalizatora za pomocą ładunku wybuchowego -Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych zamieszkiwanych przez nastolatka, śledczy ujawnili w garażu około 1,5 kilograma substancji służących do produkcji materiałów wybuchowych. Na miejsce wezwane zostało pogotowie, straż pożarna, a także antyterroryści z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Pirotechnicy część zabezpieczonych substancji zneutralizowali na poligonie, a pozostałą przekazali do laboratorium kryminalistycznego, celem przeprowadzenia szczegółowych badań - relacjonuje Karolina Górzna-Kustra z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie.

S. U. Bałtyk w Kołobrzegu - wypoczynek i rehabilitacja. Tutaj każdy dzień zaczyna się od szumu fal, uśmiechu personelu i troski o Twoje zdrowie. Sprawdź ofertę na www.subaltyk.pl
REKLAMA

Osiemnastolatek usłyszy prawdopodobnie zarzut posiadania i wytwarzania niebezpiecznych substancji. Grozi mu kara nawet ośmiu lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
8℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
7.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro