Reklama

Spacer z przewodnikiem śladami poznańskich zbrodni

fot. Katarzyna Tymek/PoPoznaniu.pl
fot. Katarzyna Tymek/PoPoznaniu.pl

"Zbrodnia i kara" to kolejny spacer organizowany przez grupę przewodników PoPoznaniu.pl. Dwa spacery odbędą się w drugą sobotę września.

Specjalnością przewodników skupionych w grupie PoPoznaniu.pl są tematyczne wycieczki po Poznaniu. Do tej pory odbyły się między innymi spacery śladami Borejków, poznańskich tramwajów i jeżyckich tajemnic. Tym razem przewodnicy zapraszają na zupełnie nową wycieczkę zatytułowaną "Zbrodnia i kara" -Podczas gdy porządni obywatele dawnego Poznania zajmowali się handlem lub rzemiosłem, w ciemnych zaułkach i podejrzanych spelunkach toczyło się zupełnie inne życie: oszuści planowali kolejny przekręt, złodzieje obserwowali przyszłe ofiary, a kat namawiał swoje podopieczne do kradzieży. Miejcie się na baczności! Nasza wycieczka będzie pełna nieco ponurych, ale fascynujących historii o zbrodni i karze w dawnym Poznaniu - zachęcają przewodnicy z grupy Po Poznaniu..

Sanatorium Bałtyk w Kołobrzegu - wyjątkowe miejsce, w którym relaks i zdrowie idą w parze. Rezerwuj pobyt nad morzem już dziś! +48 94 355 34 34, +48 94 355 34 44, [email protected]
REKLAMA

Dziesiątego września odbędą się dwie wycieczki. Pierwsza wycieczka rozpocznie się o godzinie jedenastej, a druga o szesnastej. Uczestnicy spotkają się z przewodnikiem przy krzyżu na placu Międzymoście.Udział w wycieczce jest darmowy, ale po jej zakończeniu można wynagrodzić przewodnika napiwkiem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Nowe ostrzeżenie meteo dla Poznania i regionu
3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
13.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro