Reklama

"Krwawy Księżyc" nad Poznaniem

fot. Łukasz Wons
fot. Łukasz Wons

W nocy z niedzieli na poniedziałek mieszkańcy m.in. naszego kraju mogli obserwować zjawisko astronomiczne polegające na całkowitym zaćmieniu Księżyca, co nazywane jest również "krwawym Księżycem". Kolejna okazja do takich obserwacji dopiero w 2033 roku.

Już w niedzielę zapowiadaliśmy, że w nocy z niedzieli na poniedziałek warto będzie spoglądać w niebo. Dlaczego? Na niebie występowało stosunkowo rzadkie zjawisko astronomiczne polegające na całkowitym zaćmieniu Księżyca, co nazywane jest "krwawym" Księżycem. Ale nie było to jedyne zjawisko. Równocześnie pojawił się "superksiężyc", a więc Księżyc znajdował się możliwie najbliżej naszej planety i sprawiał wrażenie znacznie większego niż zwykle.

Tańsze przejazdy komunikacją miejską? Niższe stawki w strefie płatnego parkowania? Bilety na basen za 1 zł, a do teatrów - za 5 zł? Rozlicz się w Poznaniu i zyskaj więcej korzyści!
REKLAMA


Dwa te zjawiska jednocześnie wystąpią ponownie dopiero w 2033 roku. Zobacz zdjęcia, jakie otrzymaliśmy od naszych czytelników:

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
9.90 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro