Reklama
Reklama

Drugie życie kąpieliska w Parku Kasprowicza

Kolektyw Kąpielisko planuje ożywić zamknięty basen w Parku Kasprowicza. Ale zamiast pływać, mieszkańcy chcą tam oglądać filmy czy organizować wystawy sztuki.

Basen w Parku Kasprowicza został zamknięty w marcu. Powód to fatalny stan techniczny, który zagraża bezpieczeństwu. Na jego remont nie było pieniędzy. Teraz sprawą zajmuje się Kolektyw Kąpielisko, którego członkowie zamierzają ożywić to miejsce. Od 4-5 miesięcy spotykamy się i debatujemy na temat, co można tutaj zrobić, jeżeli wiemy, że nie ma perspektyw żeby uruchomić kąpielisko w starej formie - mówi Wojciech Wołocznik, Kolektyw Kąpielisko. Inkubator kulturalny ma na celu przede wszystkim przybliżyć sztukę mieszkańcom Łazarza i poprzez swoje działania zminimalizować dystans miedzy twórcą sztuki a jego odbiorcą - dodaje.

Zadbaj o swój komfort już dziś! Profesjonalny montaż klimatyzacji w Twoim domu lub biurze. Sprawnie, czysto i zawsze na czas!
REKLAMA

Na tym etapie mamy złożony wniosek do Ministerstwa Kultury na dofinansowanie na około czterdzieści warsztatów, które miałyby się odbyć w przyszłym sezonie wiosenno- letnim. Czekamy na odpowiedź - mówi Daria Kaczorowska, Kolektyw Kąpielisko.

W sobotę mieszkańcy spotkali się w Parku Kasprowicza by razem tworzyć ekologiczne karmniki dla ptaków.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
27.60 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro