Reklama

Nawałka o piłkarzach Lecha w kadrze

Selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka w trakcie konferencji prasowej podczas zgrupowania w Grodzisku Wielkopolskim skomentował powołania dla Marcina Kamińskiego i Łukasza Teodorczyka z Lecha Poznań.

Reprezentacja Polski do spotkań towarzyskich ze Słowacją i Irlandią od poniedziałku przygotowuje się w Grodzisku Wielkopolskim. Pierwszy mecz rozegra 15 listopada we Wrocławiu, a mecz z Irlandią zostanie rozegrany 19 listopada o godz. 20.30 na INEA Stadionie przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu. Wśród powołanych jest Marcin Kamiński i Łukasz Teodorczyk z Lecha Poznań.

Zamelduj się w Poznaniu! Meldunek to nie tylko formalność. Głosuj w wyborach, zyskaj zniżki na parkowanie, komunikację miejską i wiele więcej! Zyskaj realny wpływ na swój fyrtel.
REKLAMA


- Długo mógłbym mówić o Marcinie Kamińskim i Łukaszu Teodorczyku, gdyż znam ich doskonale z boisk ligowych. Zarówno z bezpośrednich spotkań pomiędzy Lechem Poznań a Górnikiem Zabrze, który prowadziłem i obserwacji innych ligowych spotkań z ich udziałem. Zasłużyli na to powołanie, a treningi pokażą ich dyspozycję. Obaj gracze Lecha są młodzi oraz rozwojowi, ale jeszcze przed nimi wiele pracy. Należy o tym pamiętać. Z entuzjazmem podchodzą do zajęć, innej postawy sobie nie wyobrażam.

Marcin Kamiński do naszej dyspozycji będzie tylko w pierwszym meczu ze Słowacją, takie ustalenia zapadły już wcześniej. Są pryncypia, które obowiązują, więc jeśli drużyna U-21 ma szanse na awans do mistrzostw Europy, to musimy jej pomóc. Będzie powołany na kolejne zgrupowania i zobaczymy jak linia obrony funkcjonuje z nim. Wszystko zależy od niego i jego postępów.

Jeśli chodzi o Łukasza Teodorczyka to ma nadzieję, że z dobrej strony pokaże się na zgrupowaniu i w meczach kontrolnych -
mówił na konferencji prasowej selekcjoner reprezentacji Polski, Adam Nawałka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. Kilkadziesiąt interwencji strażaków, głównie w naszym powiecie
17℃
11℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
7.80 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro