Reklama

Niezwykły projekt dla Sportowego Golaja

fot. Ewa Sytek / SYTEK-PROJEKTY
fot. Ewa Sytek / SYTEK-PROJEKTY

Stowarzyszenia sportowe PSŻ Poznań, Patrioci Poznań i ProLans 4X Poznań zaprezentowały nowy projekt wieżyczki sędziowskiej, która będzie jednocześnie głównym budynkiem nowego stadionu w Lasku Golęcińskim.

Od kilku miesięcy trwają przygotowania do rewitalizacji stadionu żużlowego w Lasku Golęcińskim oraz terenów przyległych w ramach projektu "Sportowy Golaj". Wkrótce obiekt przejmie POSiR, a stowarzyszenia sportowe PSŻ Poznań, Patrioci Poznań i ProLans 4X chcą przyspieszyć prace przez zdobycie dofinansowania z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Plan obejmuje m.in. wymianę zdewastowanych drewnianych ławek na plastikowe siedziska, wymianę drewnianej bandy i przebudowę toru dla zwiększenia atrakcyjności spotkań żużlowych, utworzeniu boiska dla futbolu amerykańskiego wewnątrz toru oraz budowę torów dla kolarstwa grawitacyjnego na terenie przyległym do stadionu.

Zadbaj o swój komfort już dziś! Profesjonalny montaż klimatyzacji w Twoim domu lub biurze. Sprawnie, czysto i zawsze na czas!
REKLAMA


Ciekawie prezentuje się najnowszy projekt wieżyczki sędziowskiej przygotowany przez Ewę Sytek i firmy Sytek-Projekty oraz Sytek-Nieruchomości. - Ostateczny projekt wieżyczki sędziowskiej przypomina kask żużlowy, a jednocześnie będzie to główny budynek nowego stadionu w Lasku Golęcińskim. Na parterze od stronu parkingu znajdzie się klubowy sklep, punkt gastronomiczny i biura. Najwyższa kondygnacja będzie przeznaczona dla sędziów i telewizji, a poniżej zlokalizujemy trybunę VIP. Będzie ona również pełniła funkcję sali konferencyjnej. Natomiast mały balkon stanie się trybuną honorową dla gości ligowych spotkań żużlowców i zawodników futbolu amerykańskiego - powiedział portalowi epoznan.pl prezes PSŻ Poznań, Arkadiusz Ładziński.

W ostatnich tygodniach projekt "Sportowy Golaj" zyskuje coraz więcej głosów uznania. Podczas niedzielnego meczu ekstraligi Unia Tarnów - Falubaz Zielona Góra podpisy popierające inicjatywę złożyli czołowi polscy żużlowcy: Jarosław Hampel, Piotr Protasiewicz, Patryk Dudek, Maciej Janowski i Janusz Kołodziej, trenerzy Unii i Falubazu, a także reprezentacji Polski Marek Cieślak i Rafał Dobrucki oraz dziennikarz i historyk sportu żużlowego Robert Noga.

Portal epoznan.pl ustalił, że "Sportowy Golaj" zyskał również poparcie wielu posłów, którzy będą wywierać wpływ na organy władzy państwowej. Stowarzyszenia sportowe PSŻ Poznań, Patrioci Poznań i ProLans 4X Poznań nie udzielają komentarzy w tej sprawie. Wiadomo, że minimum projektu i kwota potrzebna do realizacji to 2 519 000 zł

Przypomnijmy, że w latach 1987-1996 na stadionie spotkania w piłkarskiej ekstraklasie i I lidze rozgrywała Olimpia Poznań. W 1991 roku obiekt gościł finał Żużlowych Mistrzostw Świata Par, a kilka lat temu w zestawieniu frekwencji na imprezach sportowych w naszym mieście żużlowcy PSŻ zajmowali drugie miejsce za Lechem Poznań. Ponadto Skorpiony zdobyły cztery medale mistrzostw Polski (IMP 2008, MIMP 2007 i 2008, MPPK 2011). Natomiast futboliści amerykańscy i kolarze grawitacyjni nie mają w Poznaniu swoich obiektów, które są przystosowanych do tych dyscyplin sportowych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
22.40 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro