Reklama

Topnieje Rada Merytoryczna dla ESK 2016 w Poznaniu

fot. Mateusz Gawarecki
fot. Mateusz Gawarecki

Grzegorz Gauden, dyrektor Instytutu Książki, zrezygnował z członkostwa w Radzie Merytorycznej dla starań o Europejską Stolicę Kultury 2016. To reakcja na list przeciw upolitycznieniu kultury, podpisany przez dyrektorów 10 uzależnionych od miasta instytucji. Wg Gaudena, to przejaw serwilizmu. - podaje Radio Merkury.

Według informacji Radia Merkury, dyrektor Instytutu Książki odchodząc z rady wyraża sprzeciw wobec listu pośrednio wspierającego wiceprezydenta Sławomira Hinca w jego konflikcie z Ewą Wójciak. Sprawa zaczęła się gy Hinc udzielił reprymendy dyrektorce Teatru Ósmego Dnia za poparcie jej grupy dla Janusza Palikota.

Sanatorium Bałtyk w Kołobrzegu - wyjątkowe miejsce, w którym relaks i zdrowie idą w parze. Rezerwuj pobyt nad morzem już dziś! +48 94 355 34 34, +48 94 355 34 44, [email protected]
REKLAMA


Gauden powiedział Radiu Merkury, że Hinc nie powinien dopuszczać do powstania listu. Wiceprezydent odpowiada, że zablokowanie go byłoby właśnie przykładem cenzury. Dodaje, że list jest niewymuszoną inicjatywą jego sygnatariuszy, a dla niego to tylko informacja o ich poglądzie.

Jak podaje Radio Merkury, Grzegorz Gauden uzależnia swój powrót do rady od wyraźnego znaku ze strony miasta. Nie precyzuje jednak, jakich konkretnych działań by oczekiwał.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Nowe ostrzeżenie meteo dla Poznania i regionu
3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
13.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro