Reklama
Reklama

Skandal w Teatrze Wielkim

Jak podaje Głos Wielkopolski, dyrektor Teatru Wielkiego w Poznaniu, Michał Znaniecki, zwolnił swoją zastępczynię do spraw artystycznych. Anna Świderska miała nazwać tancerza Polskiego Teatru Tańca "pieprzonym Żydem".

"Nie może mnie reprezentować osoba, która jest podejrzana o zachowanie antysemickie" - powiedział dyrektor Znaniecki w wywiadzie dla Głosu Wielkopolskiego. Jak podaje gazeta, Anna Świderska nie chciała komentować zaistniałej sytuacji. Sprawa incydentu jest wciąż wyjaśniana. Teatr wielki przygotowuje się obecnie do premiery opery dla dzieci "Brundibar", przygotowywanej wspólnie z Gminą Żydowską w Poznaniu i opowiadającej o rasizmie w Niemczech lat trzydziestych XX w.

Tańsze przejazdy komunikacją miejską? Niższe stawki w strefie płatnego parkowania? Bilety na basen za 1 zł, a do teatrów - za 5 zł? Rozlicz się w Poznaniu i zyskaj więcej korzyści!
REKLAMA

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
9℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
11.90 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro