Nowy festiwal będzie miał premierę w Poznaniu. W weekend rozgrzewka z darmowymi wydarzeniami
Zanim Post Malone, Nelly Furtado, Taco Hemingway czy Peggy Gou zagrają na poznańskiej Cytadeli, BitterSweet Festival zaprasza na festiwalową rozgrzewkę.
Organizatorzy BitterSweet Festival - czyli premierowej imprezy na poznańskiej mapie kulturalnej - zapraszają w ten weekend na aż 12 wydarzeń. Festiwal, który odbędzie się 14-16 sierpnia na Cytadeli wykracza poza same koncerty i muzyczny line-up.
"Sobotni i niedzielny poranek warto zacząć od uważnego spaceru po ścieżkach Cytadeli - zanim staną się alejkami prowadzącymi na koncerty BitterSweet Festival. O 15:00, spod schodów przy ul. Armii Poznań, wyruszy grupa prowadzona przez Jacka Dzikowskiego - przewodnika, który zaproponuje przechadzkę śladami sztuki, natury oraz historii parku Cytadela. Czas trwania: 1,5 godziny. Wstęp wolny"- zapowiadają miejscy urzędnicy
Z Cytadeli krótkim spacerem można dojść do BitterSweet Art Space, czyli nowej przestrzeni dla sztuki współczesnej. Usytuowana została w budynku dawnej poczty, vis a vis Uniwersytetu Artystycznego (Al. Marcinkowskiego 5). W sobotę i niedzielę od 15:00 do 18:00 odbędzie się premierowy pokaz "Meet the Team" - performans łączący obraz, dźwięk i ruch. To artystyczna interpretacja nazwy festiwalu stworzona przez interdyscyplinarny zespół artystów. Miejsce będzie działać aż do połowy sierpnia.
Z BitterSweet Art Space można przejść się na przystanek tramwajowy przy Alejach Marcinkowskiego, aby złapać tam disco bimbę. "W sobotę i niedzielę, od 18:00 do 22:00, ulicami Poznania jeździć będzie imprezowy tramwaj BitterSweet Ride z DJ-setami na żywo. Wystąpią w nim: duet Korea grający tech house (sobota) i Lili Hauser łącząca house i orientalizm (niedziela). Na przejażdżkę specjalną bimbą nie jest potrzebny bilet. Szczegółową trasę przejazdu można znaleźć w social mediach BitterSweet Festival"- dodano.
Sobotni wieczór zakończy się na placu Wolności, gdzie odbędzie się kultowe w Poznaniu silent disco Malta Festival - tym razem we współpracy z BitterSweet Festival. Do wyboru będą trzy kanały muzyczne: energetyczne house i clubbing vibes (Krysia z gazowni x Walko), sentymentalne hity i guilty pleasures (DJ AISK) oraz miks twórczości artystów BitterSweet Festival z przebojami polskiej sceny muzycznej (DJ Alleyn). Słuchawki będzie można odebrać przy budynku Arkadii w godzinach 22:00-3:00. Wstęp wolny - wymagany dokument tożsamości ze zdjęciem.
W niedzielę wparku Starego Browaru odbędzie się BitterSweet Talks x Enea on Tour - całodniowe wydarzenie w rytmie BitterSweet Festival i BitterSweet Talks, czyli społeczno-edukacyjnego projektu festiwalu. W programie poranna joga z Ewą Olszewską, coffee party z DJ-setami (zagrają Nimm2 oraz Lulu Malina) oraz dwa panele dyskusyjne. Na zakończenie - wieczorny seans filmu dokumentalnego "Mistrzynie".
Sobota 28.06
15:00-16:30 - BitterSweet Walks / spacer po Cytadeli,
15:00-18:00 - BitterSweet Art Space: Meet the Team / performance,
18:00-22:00 - BitterSweet Ride / impreza w bimbie,
22:00-03:00 - Silent Disco / Malta Festival & BitterSweet Festival.
Niedziela 29.06
10:00-11:00 - joga / BitterSweet Talks i Enea on Tour w parku Starego Browaru,
11:00-15:00 - coffee party z DJ-setem / BitterSweet Talks i Enea on Tour w parku Starego Browaru,
15:00-16:30 - BitterSweet Walks / spacer po Cytadeli,
15:15-16:30 - rozmowa "Wyścig z samą sobą. O ambicji, regeneracji i sile, która nie zawsze wygląda jak sukces" / BitterSweet Talks i Enea on Tour w parku Starego Browaru,
15:00-18:00 - BitterSweet Art Space: Meet the Team / performance,
17:00-18:30 - rozmowa "Zmiany w kulturze festiwalowej. Jak się dzisiaj bawimy?" / BitterSweet Talks i Enea on Tour w parku Starego Browaru,
18:00-22:00 - BitterSweet Ride / impreza w bimbie,
21:30-23:00 - kino plenerowe - film dokumentalny "Mistrzynie" / BitterSweet Talks i Enea on Tour w parku Starego Browaru.
Szczegóły dotyczące wydarzeń znajdziemy na stronie festiwalu.