Reklama
Reklama

Nawet 18 "zebr" w tym samym rejonie mocno się zmieni

fot. ZDM Poznań
fot. ZDM Poznań

Łatwiej mają mieć mieszkańcy Wildy.

Zarząd Dróg Miejskich chce przebudować 14, a być może nawet 18 przejść dla pieszych w rejonie ulic Przemysłowej i Prądzyńskiego na Wildzie. - Czy uda się wykonać prace w 18 miejscach okaże się po otwarciu ofert złożonych w trwającym właśnie przetargu na wybór wykonawcy - zaznaczają drogowcy.

Prace będą obejmowały regulację wysokości krawężników przy przejściach, a także montaż oznaczeń fakturowych dla osób niewidomych i niedowidzących. - Jeśli będzie taka potrzeba wymieniona lub przełożona zostanie nawierzchnia chodnika w bezpośrednim sąsiedztwie zebr oraz wymieniona nawierzchnia na jezdni. Dzięki temu wygodniej i bezpiecznie będzie można przekraczać jezdnię m.in. na ulicach Bergera, Kilińskiego, Spychalskiego, Prądzyńskiego czy Przemysłowej.

W ostatnich latach na Wildzie podobne prace przeprowadzono na 73 przejściach. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, roboty ruszą w marcu i mają potrwać maksymalnie 6 miesięcy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW!
20℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
6.60 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro