Reklama
Reklama

Duża zmiana w segregacji odpadów od 1 stycznia!

Zdjęcie ilustracyjne | fot. jarmoluk / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. jarmoluk / pixabay.com

Od nowego roku nie będzie można wyrzucać ubrań i innych tekstyliów do kubłów ze zmieszanymi odpadami.

- Dotychczas odzież i wyroby tekstylne trafiały do pojemników na odpady zmieszane. W przypadku Poznania oznaczało to, że będą przewiezione do Instalacji Termicznego Przetwarzania Odpadów Komunalnych, czyli spalarni. Tam, wraz z innymi odpadami, były przetwarzane na energię cieplną i elektryczną - informuje magistrat.

S. U. Bałtyk w Kołobrzegu - wypoczynek i rehabilitacja. Tutaj każdy dzień zaczyna się od szumu fal, uśmiechu personelu i troski o Twoje zdrowie. Sprawdź ofertę na www.subaltyk.pl
REKLAMA

Od 1 stycznia sytuacja się zmienia. Odzież, obrusy, firany, zasłony, koce, narzuty, pościele, szmaty i czyściwa - to wszystko będzie trzeba przekazywać na Gratowiska. Jeśli tekstylia są w dobrym stanie, można je oddać do kontenerów ze znaczkiem Polskiego Czerwonego Krzyża. Odzież można też zostawiać w Po-dzielni przy ulicy Głogowskiej 27, Składzie Charytatywnym przy Grochowskiej 48, a także w Giveboxach znajdujących się m.in. na Śródce.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
8℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
8.60 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro