Reklama
Reklama

Korki na Hlonda? "Duże ryzyko kolizji"

fot. Czytelniczka
fot. Czytelniczka

Skarży się nasza Czytelniczka.

- Chciałam zapytać co się stało z sygnalizacjami świetnymi na ulicy Hlonda, oba lewoskręty w 1. Smolną 2. Główną? Od kilku dni Hlonda bardzo niebezpiecznie się korkuje i zablokowany jest częściowo pas do jazdy na wprost. Niesie to za soba duże ryzyko kolizji - wyjaśnia.

Nie czekaj! Od 1 stycznia 2024 r. za korzystanie z kopciuchów grozi grzywna. Do 31 lipca 2025 r. trwa kolejna edycja programu Kawka Bis, zgłoś się i otrzymaj nawet 37 000 zł.
REKLAMA

Zapytaliśmy o sprawę w Zarządzie Dróg Miejskich. - Nie mamy sygnałów o zatorach we wskazanych miejscach - wyjaśnia Agata Kaniewska z ZDM. - Zmiana organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania ulic Hlonda i Bałtyckiej spowodowała, że niemożliwe jest zawracanie w stronę ul. Bałtyckiej oraz skręt z ul. Hlonda w stronę zabudowy biurowej. Być może część kierowców chce te manewry wykonać teraz na kolejnym skrzyżowaniu - z ul. Smolną, co może powodować kolejkę oczekujących pojazdów na skręcie w lewo w godzinach szczytu. Należy pamiętać również, że okres przedświąteczny charakteryzuje się wzmożonym ruchem na drogach - dodaje.

- Przeanalizujemy, czy jest możliwe wdrożenie korekt w programie sygnalizacji na skrzyżowaniu z ul. Smolną, aby usprawnić przejazd w lewo - kończy Kaniewska.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.90 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro