Delegatura ważnego urzędu ma nowego dyrektora. To były dziennikarz

fot. Szymon Wdowczyk / FB
fot. Szymon Wdowczyk / FB

Delegaturą Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kaliszu będzie zarządzać Szymon Wdowczyk.

Jak informuje WUW, Wdowczyk wystartował w konkursie na dyrektora i pokonał 13 innych kandydatów. Nowy dyrektor WUW w Kaliszu przez ponad 10 lat był dziennikarzem m.in. Faktów Kaliskich, TVP i TVN24. Od 2015 roku pracował w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu ostatnio na stanowisku dyrektora departamentu. - Od 2023 roku pracował również jako sekretarz rady nadzorczej Wojewódzkiego Zakładu Opieki Sp. Z o. o. W 2024 roku został doradcą Wielkopolskiej Izby Rolniczej - podaje WUW.

Tej Poznań! Lato nad Bałtykiem nie odpuszcza. Pobierowo we wrześniu kusi słońcem, plażą i spokojem - sprawdź naszą ofertę i przedłuż wakacje!
REKLAMA

Absolwent Głównej Szkoły Menadżerskiej w Warszawie, Uniwersytetu Wrocławskiego i UAM. Urząd, którym będzie kierował, ma pod swoją pieczą powiaty jarociński, kaliski, kępiński, krotoszyński, ostrowski, ostrzeszowski, pleszewski i miasto Kalisz.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
15℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
20.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro