Reklama
Reklama

Syreny alarmowe montowane na poznańskich skrzyżowaniach. "Jest coś o czym nie wiemy?"

fot. Czytelniczka
fot. Czytelniczka

Na syreny zwróciła uwagę nasza Czytelniczka.

- Czy wiadomo z jakich powodów na skrzyżowaniach montowane są systemy alarmowe? Jest coś o czym nie wiemy - dopytuje Czytelniczka epoznan.pl.

Tańsze przejazdy komunikacją miejską? Niższe stawki w strefie płatnego parkowania? Bilety na basen za 1 zł, a do teatrów - za 5 zł? Rozlicz się w Poznaniu i zyskaj więcej korzyści!
REKLAMA

Zapytaliśmy o to w Urzędzie Miasta. - Syreny alarmowe montowane na części skrzyżowań w Poznaniu są elementem realizowanej przez Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Poznania koncepcji rozbudowy i modernizacji systemu ostrzegania i alarmowania Miasta Poznań - tłumaczy Anna Frankowska, kierownik Oddziału Technicznych Systemów Bezpieczeństwa Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa UMP. - Ze względu na wykorzystanie w inwestycji nowoczesnych syren elektronicznych, zachodzi możliwość ich instalacji na istniejącej infrastrukturze miejskiej, np. słupach sygnalizacji świetlnej lub słupach z kamerami monitoringu wizyjnego. Wykorzystanie takiego rozwiązania ułatwi w przyszłości wykonywanie wszelkich przeglądów, prac serwisowych i eksploatacyjnych - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
9℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
11.90 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro