Reklama
Reklama

Zakończono rozbiórkę uszkodzonej części komina przy Garbarach. "Nie spadła ani jedna cegła!"

Komin już bez najwyższej części | fot. PINB
Komin już bez najwyższej części | fot. PINB

Zagrożenia już nie ma.

O uszkodzeniu komina przez żuraw budowlany piszemy na epoznan.pl od kilku dni. Do incydentu doszło we wtorek rano przy okazji prac na sąsiedniej działce. W środę uszkodzony fragment komina zabezpieczono, a w czwartek ukończono rozbiórkę najwyższej części konstrukcji. - Budowlańcy spisali się rewelacyjnie. Podczas niebezpiecznej, na dużej wysokości, rozbiórki nie spadła ani jedna cegła - mówi Paweł Łukaszewski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. - Przypomnę, że wokół komina jest gęsta zabudowa budynkami użyteczności publicznej - dodaje.

S. U. Bałtyk w Kołobrzegu - wypoczynek i rehabilitacja. Tutaj każdy dzień zaczyna się od szumu fal, uśmiechu personelu i troski o Twoje zdrowie. Sprawdź ofertę na www.subaltyk.pl
REKLAMA

Ze względu na duże zagrożenie, od wtorku nie można było korzystać z obiektów w okolicy. Zamknięto m.in. sklep sieci Biedronka. Teraz sytuacja wraca tu do normy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega!
22℃
8℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
9.80 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro