Reklama
Reklama

Sarna albinos na osiedlu

fot. gniezno24.com
fot. gniezno24.com

Bielactwo u jeleniowatych to wyjątkowa rzadkość.

Biała sarna została zauważona na osiedlu w rejonie ulicy Zabłockiego w Gnieźnie. Zwierzę przechadzało się po okolicy w nocy i prawdopodobnie szukało pożywienia.

S. U. Bałtyk w Kołobrzegu - wypoczynek i rehabilitacja. Tutaj każdy dzień zaczyna się od szumu fal, uśmiechu personelu i troski o Twoje zdrowie. Sprawdź ofertę na www.subaltyk.pl
REKLAMA

Bielactwo u jeleniowatych występuje wyjątkowo rzadko - jedynie raz na 100 tysięcy urodzeń. Częściej niż u saren można je spotkać u danieli. Niestety zwierzęta dotknięte tą wadą genetyczną bywają często porzucane przez rodziców czy nawet stado. Stanowią bowiem dla nich zagrożenie - jako białe są zdecydowanie bardziej widoczne, a tym samym rzucają się w oczy drapieżników.

Na naszym portalu pokazywaliśmy już zdjęcia dzikich zwierząt - albinosów. Pojawiały się m.in. pod Obornikami i pod Opalenicą.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
8℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
5.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro