Reklama

GIS wycofuje jedną z przypraw w proszku! Wykryto w niej dwutlenek siarki

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Siala  z Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Siala z Pixabay

Chodzi o imbir.

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany poprzez system RASFF o wykryciu substancji alergennej - dwutlenku siarki w produkcie określonym poniżej, którego oznakowanie nie zawierało informacji o obecności tej substancji - informuje GIS. Spożycie produktu przez osoby z alergią na dwutlenek siarki i siarczyny może wywołać u nich reakcję alergiczną.

Sanatorium Bałtyk w Kołobrzegu - wyjątkowe miejsce, w którym relaks i zdrowie idą w parze. Rezerwuj pobyt nad morzem już dziś! +48 94 355 34 34, +48 94 355 34 44, [email protected]
REKLAMA

Szczegóły dotyczące produktu:
Produkt: GINGER POWER - IMBIR W PROSZKU, 100 g, marki NGR
Najlepiej spożyć przed: 31.05.2023
Numer partii: LOT NO.4161
Numer artykułu: #21311 NGR
Kod kreskowy: 4260028480109
Importer: Export & Import Gunarajan Handelsagentur
Dystrybutor w Polsce: KK Polska Sp. z o.o. ul. Działkowców 15/ DOK 50-51, 84 -230 Rumia

Firma KK Polska Sp. z o.o. wdrożyła procedurę wycofania przedmiotowego produktu, który po zakończeniu tego procesu zostanie zutylizowany. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują wycofanie kwestionowanej partii produktu z obrotu w Polsce - czytamy w komunikacie. Osoby z alergią bądź nietolerancją na dwutlenek siarki i siarczyny nie powinny spożywać wskazanej w komunikacie partii produktu - dodaje GIS.



Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Nowe ostrzeżenie meteo dla Poznania i regionu
3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
13.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro