Reklama

Trwają oficjalne obchody Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. FOTO

fot. Przemysław Łukaszyk
fot. Przemysław Łukaszyk

Grupy rekonstrukcyjne, ułani, a wkrótce Prezydent RP - wszystkich można zobaczyć w Poznaniu z okazji 103. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Po 11.00 złożono kwiaty na mogiłach m.in. generała Stanisława Taczaka i płk. Wincentego Wierzejewskiego na Cmentarzu Zasłużonych Wielkopolan, a także przy tablicach pamiątkowych Franciszka Ratajczaka czy Ignacego Jana Paderewskiego. Dodatkowo na mogiłach powstańców zapalono 5000 zniczy.

Tej Poznań! Lato nad Bałtykiem nie odpuszcza. Pobierowo we wrześniu kusi słońcem, plażą i spokojem - sprawdź naszą ofertę i przedłuż wakacje!
REKLAMA

O 12.30 w Farze Poznańskiej odbyła się msza w intencji powstańców. Przy pomniku Ułana przy ul. Ludgardy / Paderewskiego zaplanowano "Obozowisko Powstańcze". Można tam zobaczyć samochód pancerny Ehrhardt M17, o 15.00 organizatorzy rozdadzą flagi powstańcze i rozetki, a o 16.40 rozbłysną race.

W rejonie Starego Rynku przechadzają się członkowie grup rekonstrukcyjnych, a także ułani. Główne obchody zaplanowano na 16.30 przy Pomniku Powstańców Wielkopolskich. Weźmie w nich udział m.in. prezydent Andrzej Duda.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
15℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
20.40 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro