Reklama
Reklama

Pierwszy przypadek omikrona w Chinach: to Polak, który przyleciał z Warszawy

Zdjęcie ilustracyjne | fot. mariohagen / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. mariohagen / pixabay.com

Nie stwierdzono u niego żadnych objawów.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, Polak przyleciał do chińskiego miasta Tiencin z Warszawy 9 grudnia. Przeprowadzono u niego standardowy test, który wykazał zakażenie koronawirusem. Wkrótce później potwierdzono, że jest to wariant omikron - pierwszy przypadek w Chinach kontynentalnych.

Nie czekaj! Od 1 stycznia 2024 r. za korzystanie z kopciuchów grozi grzywna. Do 31 lipca 2025 r. trwa kolejna edycja programu Kawka Bis, zgłoś się i otrzymaj nawet 37 000 zł.
REKLAMA

Polak, u którego potwierdzono zakażenie, nie ma żadnych objawów. Jak dotąd, żaden inny pasażer samolotu, który leciał wraz z zakażonym, nie ma pozytywnego wyniku testu na Covid-19. Polak trafił do szpitala.

W Chinach każda osoba przybywająca do kraju kierowana jest na obowiązkową 14-dniową kwarantannę w wyznaczonej lokalizacji. W jej trakcie trzeba przechodzić kilka razy badanie w kierunku Covid-19.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
9.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro